DOBRA MANIERA#21
Towarzysz każdego dnia. Prawdopodobnie każdego z nas. Bez wyjątku. Każdego dotyczą również pewne zasady. Bez wyjątku.
Telefonu komórkowego używamy racjonalnie, mając wzgląd na innych. Nie odbieramy go w towarzystwie, ani w miejscach użyteczności publicznej. Jeżeli jest to nieuniknione robimy to dyskretnie, udając się w miejsce, w którym możliwe będzie swobodne prowadzenie rozmowy. Ewentualnie, przepraszamy innych, wyjątkowo odbieramy wskazując jednakże, iż oddzwonimy w dogodnym terminie.
W bardzo złym tonie jest głośne rozmawianie przez telefon w miejscach publicznych, np.: sklepie, autobusie, parku, pociągu, itd. Z kolei za niedopuszczalne należy potraktować korzystanie z trybu głośnomówiącego we wskazanych okolicznościach, zwłaszcza gdy nasz rozmówca nie został o tym poinformowany.
Używając telefonu dostosowujemy się do zasad obowiązujących w danym miejscu, np.: teatrze, muzeum, kościele. Jeżeli reguły danego miejsca, lub po prostu dobry obyczaj, nakazują wyłączenie lub wyciszenie telefonu bezwzględnie to czynimy.
Unikamy korzystania z telefonu komórkowego w trakcie spotkań i bezpośrednich rozmów z innymi osobami. Podstawą jest szacunek i kontakt wzrokowy.
Nieeleganckie jest również pozostawianie telefonu komórkowego na stole w restauracji, szczególnie w trakcie prywatnych okoliczności. Wyjątkiem mogą być uzasadnione sytuacje biznesowe.
Telefon jest nam bardzo potrzebny, róbmy z niego dobry użytek.
Ostatnio dodane komentarze