Logo

O mnie

Jestem zdeklarowaną i absolutną pasjonatką dobrych obyczajów, tradycyjnych reguł zachowania i tajników klasycznego wizerunku. Nieustannie poszukuję kolejnych „smaczków” ze świata etykiety biznesu i savoir-vivre. Uwielbiam literaturę z tego zakresu, a szczególnie wyjątkowego autora - wybitnego eksperta protokołu dyplomatycznego i znakomitego popularyzatora sztuki form towarzyskich – Edwarda Pietkiewicza. Jestem szczęśliwą właścicielką dosyć pokaźnej kolekcji (ponad 70 pozycji) niezwykłych i cudownych książek poświęconych: savoir-vivre, etykiecie biznesu, dyplomacji, kulturze spożywania posiłków oraz klasycznej modzie i jej historii, którą staram się stale powiększać.

Kilka lat temu moje pozornie zwyczajne zainteresowania przerodziły się w coś znacznie poważniejszego. Trochę studia (stosunki międzynarodowe, public relations), bardziej praca (wiele instytucji, mnóstwo klientów i kontaktów), a także kilka właściwych osób spotkanych po drodze (szkolenia, seminaria, konferencje) przyczyniło się do rozwoju prawdziwej i niezwykłej fascynacji, a także zgromadzenia bagażu praktycznych doświadczeń. Współpracowałam m.in. z Posłem do Parlamentu Europejskiego, przedstawicielami administracji publicznej, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi. Od kliku lat doradzam (nie tylko z zakresu etykiety), prowadzę szkolenia, a przede wszystkim pracuję z ludźmi i ich obserwuję, co stanowi moje najcenniejsze i najbardziej interesujące doświadczenie oraz źródło inspiracji.

Pisząc na GOODMANNERS.PL chciałabym choć w niewielkim stopniu przyczynić się do promowania dbałości o kulturę osobistą i dobre relacje między ludźmi oparte na wzajemnym szacunku i tolerancji.

Prywatnie jestem mamą małego Iwo i żoną, dzielącego moje pasje, cudownego mężczyzny.

Ostatnio dodane komentarze