Logo

DOBRA MANIERA #14

DOBRA MANIERA #14

Poszetka=chusteczka to istotny składnik męskiej garderoby. Gustowny dodatek uzupełniający ubiór eleganckiego mężczyzny. Wreszcie wyrafinowany i ponadczasowy drobiazg umieszczany w brustaszy=kieszonce marynarki.

 

Poszetka powinna korespondować z pozostałymi elementami stroju, w tym krawatem, ale nigdy nie powinna być identyczna (ten sam wzór i kolor, ten sam materiał). Zgodnie z obowiązującymi regułami jeśli będzie w podobnej tonacji kolorystycznej może posiadać inny wzór lub być gładka, gdy krawat jest wzorzysty.

Poszetki najbardziej wyrafinowane i eleganckie to te jedwabne ręcznie obszywane (zwłaszcza gdy brzeg tkaniny uformowany zostanie w rulonik). Natomiast także inne naturalne włókna – bawełna i len będą dobrym rozwiązaniem.

Klasyczna poszetka powinna mieć wymiar ok. 40x40 cm.

Poszetkę nosimy do garnituru i strojów formalnych (np. fraka), ale może być ona również znakomitym wykończeniem swobodnego zestawu biznesowego („bez krawata”), zwłaszcza, gdy Panowie nie są fanami krawatów.

Sposobów składania poszetki jest mnóstwo. Najczęściej spotykane to prostokąt lub trójkąt. Warto jednak w formowaniu chusteczki w kieszonce skorzystać ze swojej kreatywności.

 

Noszenie poszetki to potwierdzenie dbałości o szczegóły ubioru, a także tego, że zależy nam na podkreśleniu jego indywidulnego charakteru i stylu.

 

Chusteczka (poszetka) umieszczona w kieszonce marynarki (brustaszy) to wyraz stylu i smaku.

 

 

Podobne wpisy

Poszetka w brustaszy

Poszetka w brustaszy

Poszetka w brustaszy - brzmi intrygująco, a może nieco dziwnie? Zdecydowanie tak, nawet dla tych, którzy przywiązują dużą wagę do swojego wizerunku. Warto zapamiętać jednak te dwa słowa, ponieważ są to słowa klucze w męskiej garderobie. Poszetka stanowi wyrafinowany i ponadczasowy drobiazg, a umieszczona w brustaszy niezwykle gustowny dodatek uzupełniający ubiór eleganckiego mężczyzny.
Więcej...

Ostatnio dodane komentarze