Logo

10 LAT goodmanners.pl!!!

10 LAT goodmanners.pl!!!

To już 10 lat! Aż trudno wierzyć, że pierwszy wpis na goodmanners.pl pojawił się 2 stycznia 2014 roku...

Idea, która przyświecała powstaniu bloga skupiona była wokół pisania o dobrych manierach tak, by przekonywały czytelników do tego, że ułatwiają życie, zarówno to prywatne, jak i zawodowe. Goodmanners.pl maiał stać się przestrzenią pełną szacunku, taktu, uprzejmości, a także informacji i wskazówek gwarantujących komfort i dobre samopoczucie. Wierzę, że to się udało.

Wprawdzie w 2023 roku pojawiło się na blogu istotnie mniej treści, jednakże nie oznacza to, że przedstawiona idea się zdezaktualizowała. Przeciwnie, jest obecna i potrzebna niezmiennie - jeśli nie jeszcze bardziej? Nie zawsze jednak łatwo jest współczesną rzeczywistość "pokazywać" w świetle dobrych manier.

Świat się zmienia i nie sposób nie zauważyć, że w pewnym sensie niektóre modyfikacje w obszrze dobrego wychowania stają się nieuniknione. Pewne klasyczne i tradycyjne reguły są bowiem współcześnie niezwykle trudne do utrzymania i stosowania. Istotą dobrych manier nie jest bynajmniej stosowanie ich za wszelką cenę. W efekcie etykieta również podlega przeobrażeniom i musi się dostosowywać, tak by nas za mocno nie „uwierała” i pasowała do otaczającego świata. Zmiany te warto obserwować i się im przyglądać. To też postaram się robić.

Niezmiennie i szczerze dziękuję wszystkim, którzy zaglądają na goodmanners.pl i darzą dobre maniery sympatią.

Karolina

Podobne wpisy

„Manierowe” grzeszki

„Manierowe” grzeszki

Dobre maniery są nie zawsze dobre, ale potocznie, gdy mówimy o manierach myślimy raczej o tych dobrych. Być może to zakrawa o myślenie życzeniowe, ale wierzę w takie podejście. Dobre maniery są dla mnie ważne, staram się dostrzegać je i doceniać na każdym kroku, ale nie ukrywam, że nie zawsze jest to możliwe….
Więcej...

Ostatnio dodane komentarze