Logo

8 lat goodmanner.pl

Zdjęcie do artykułu

Minął kolejny rok, a w sumie już 8 lat od pierwszego wpisu na goodmanners.pl! Ponownie, bez względu na niesprzyjające dobrym manierom okoliczności, szczęśliwie nadszedł czas na tę niezwykle miłą rocznicę.

 

Pomimo upływających lat istotą niezmienie pozostaje podstawowa zasada dobrego wychowania, czyli  pamiętanie o tym, że nie jesteśmy sami. Świadomość, by liczyć się z innymi,  ich odczuciami i potrzebami. To kwestia podstawowego szacunku do innych ludzi. I użyteczność – tak jest po prostu dużo łatwiej i przyjemniej żyć. (R. Mazurowska, T. Sobierajski, „O sztuce bycia z innymi. Dobre maniery na nowy wiek”).

 

Sto lat dobrym manierom!

 

Niezmiernie dziękuję wszystkim, którzy zaglądają na mojego bloga i darzą dobre maniery sympatią.

 

Karolina

Podobne wpisy

Dobre maniery, czyli o GOODMANNERS

Wyobraź sobie, że nie musisz mówić nikomu na powitanie „dzień dobry”, a na pożegnanie „do widzenia. Wyobraź sobie, że nikt nie oczekuje od Ciebie uprzejmego „proszę”, „dziękuję”, ani „przepraszam”. Wyobraź sobie, że w żadnym miejscu nie musisz zwracać uwagi na innych ludzi, ani w pracy, ani na ulicy, ani w jakimkolwiek innym miejscu. Ale czy o to chodzi?
Więcej...

Moje autorytety

Z jednej strony dobre maniery zanikają, z drugiej widać „modę” na mówienie, pisanie i odwoływanie się do zasad etykiety i savoir-vivre. W księgarniach i Internecie odnajdziemy mnóstwo różnorodnych lifestyle’owych poradników i publikacji traktujących o regułach właściwego zachowania. Ale czy wśród nich można znaleźć takie, które wyszły spod pióra prawdziwych znawców tematu, czyli autorytetów?
Więcej...

Ostatnio dodane komentarze