Logo

7 lat GOODMANNERS

Zdjęcie do artykułu

To już 7 lat odkąd pojawił się pierwszy wpis na goodmanners.pl! Pomimo okoliczności, które niekoniecznie sprzyjają dbałości o dobre maniery szczęśliwie nadszedł czas na kolejną rocznicę.

 

Naturalnie przywiązywanie wagi do dobrego wychowania może schodzić obecnie na dalszy plan, prawdopodobnie  częściej zdarza się nam „przymykać oko” na pewne reguły, a inne traktować jako staroświeckie, czy „trącące myszką”. Niezmiennie jednak – w co mocno wierzę – istnieje spore grono osób, które „obycie”, uprzejmość i wzgląd na drugiego człowieka uważają za istotne i elementarne, a także przydatne i zapewniające lepsze i bardziej komfortowe życie.

Sto lat dobrym manierom!

 

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaglądają na mojego bloga i darzą dobre maniery sympatią.

 

Karolina

 

Podobne wpisy

Dobre maniery, czyli o GOODMANNERS

Wyobraź sobie, że nie musisz mówić nikomu na powitanie „dzień dobry”, a na pożegnanie „do widzenia. Wyobraź sobie, że nikt nie oczekuje od Ciebie uprzejmego „proszę”, „dziękuję”, ani „przepraszam”. Wyobraź sobie, że w żadnym miejscu nie musisz zwracać uwagi na innych ludzi, ani w pracy, ani na ulicy, ani w jakimkolwiek innym miejscu. Ale czy o to chodzi?
Więcej...

Moje autorytety

Z jednej strony dobre maniery zanikają, z drugiej widać „modę” na mówienie, pisanie i odwoływanie się do zasad etykiety i savoir-vivre. W księgarniach i Internecie odnajdziemy mnóstwo różnorodnych lifestyle’owych poradników i publikacji traktujących o regułach właściwego zachowania. Ale czy wśród nich można znaleźć takie, które wyszły spod pióra prawdziwych znawców tematu, czyli autorytetów?
Więcej...

Ostatnio dodane komentarze