Logo

DOBRA MANIERA #30

Zdjęcie do artykułu

Zapach się nosi, szczególnie ten pochodzący z perfum. Jest z nimi tak samo jak z ubraniem. Perfumy, podobnie jak ubiór kształtują nasz wizerunek i wpływają na określone wrażenie w oczach innych ludzi. Analogicznie - jak strój - nie zagwarantują odpowiedniego efektu, gdy nie zadbamy najpierw o czystość naszego ciała.

 

Perfumy należy używać rozważnie i dostosowywać do pory roku, dnia, czy okazji. Różne nuty zapachowe (kwiatowe, drzewne, piżmowe, itd.) mają różnorodne przeznaczenie. Dopasowany indywidualnie zapach nie powinien być nazbyt intensywny, szczególnie w kontekście otoczenia. Na przykład: w miejscu pracy, w zamkniętych pomieszczeniach nie powinien utrudniać nam wykonywania zadań i przyjmowania klientów. Nie przesadzamy z ich ilością zapachu.

 

Perfumy nosi się na skórze (najlepiej na przegubach dłoni, karku, skroni, za uszami), a nie na ubraniu.

Nawet najlepsze nie zamaskują jednak nieodpowiedniej dbałości o higienę osobistą.

 

 

 

PS. Kobieta, która nie ma swoich ulubionych perfum, jest jak kobieta bez przyszłości (Coco Chanel).

 

 

Podobne wpisy

Per fumée czyli przez dym

„Dla brudasa nie znajdujemy żadnego usprawiedliwienia. Wody jest wszędzie dość. A myć można całe ciało nie rozporządzając wanną, wystarczy miska, mydło, szczotka lub myjka czy gąbka i ręcznik (…). Poza tym możemy stosować kremy, płyny czy pudry dezodorujące, dostępne w każdej drogerii. Pamiętajmy przy tym zawsze , że takim środkiem traktujemy skórę umytą. Mydła nic nie zastąpi”.
Więcej...

Ostatnio dodane komentarze