Logo

DOBRA MANIERA#19

Zdjęcie do artykułu

Przyjemnie, prościej, bez wątpliwości. Miło. Odpowiedź uśmiechem na uśmiech może wszystko zmienić (H. Jackson Brown, Jr.).

 

Uśmiech to synonim dobrej atmosfery. Uśmiech to także sposób na budowanie dobrych relacji z otoczeniem. Dzięki niemu jest komfortowo i miło. Pozytywne relacje z innymi ludźmi winny być oparte na szacunku do drugiego człowieka. Szacunek to podstawa dobrych manier.

 

Budowania dobrych relacji nie zaczyna się od tego, że kogoś obrazimy, nakrzyczymy na niego lub spluniemy mu pod nogi. Jeśli chcemy nawiązać z kimś nić porozumienia, to niezbędna jest uważność na tego człowieka, a ta postawa jest fundamentem dobrych manier i dobrego wychowania (Tomasz Sobierajski, wywiad dostępny na Coaching Focus.pl – zainteresowanych zapraszam TUTAJ) .

 

Dobre maniery mogą nas tylko wspierać w budowaniu dobrych relacji i miłej atmosfery. To dzięki nim naturalne są dla nas: uprzejme powitanie, gest podania dłoni, kontakt wzrokowy w trakcie rozmowy, tworzenie komfortowej atmosfery. Dzięki nim całkiem zwyczajna staje się dla nas wzajemność. Oczekujemy, iż nasza postawa i zachowanie zostaną odwzajemnione. Będzie nam wzajemnie miło.

 

 

Dobre maniery to nie żaden sztywny gorset. To sposób na miłe i wygodne życie.  

 

 

Podobne wpisy

Proszę Pana…. SŁOWNIK DLA PANA

Według Oscara Wilde’a idealny mężczyzna powinien zawsze mówić więcej, niż myśli, i zawsze więcej myśleć, niż mówi. Czy dzięki temu nie tylko wejdzie na drogę do bycia… ale i będzie dżentelmenem? Co zatem winien wiedzieć mężczyzna niemal idealny – tym razem w telegraficznym skrócie?
Więcej...

Ostatnio dodane komentarze