Logo

Wręczanie to też sztuka

Zdjęcie do artykułu

Sposobów budowania pierwszego wrażenia jest wiele, szczególnie tych, które etykieta i dobre maniery mocno wspomagają. Opisywany niedawno niewielki elegancki kartonik, w relacjach zawodowych ważny niemniej niż prawidłowy uścisk dłoni, jest jedną z takich metod. Kluczem do sukcesu jest jednakże nie tylko jego wygląd, ale także sposób wręczania.
Więcej...

Mały bardzo ważny kartonik

Zdjęcie do artykułu

Podobno istnieje drobiazg, bez którego żaden szanujący się, szczególnie pracujący i dbający o swoje interesy człowiek nie opuszcza domu? Zawsze posiada stosowny zapas, przechowuje go w odpowiednim miejscu, jest świadomy jego roli i korzyści, które może przynieść. To drobiazg, który pełni ważną rolę w komunikacji i kreowaniu wizerunku.
Więcej...

Gość w dom, Bóg w dom

Zdjęcie do artykułu

Z badania CBOS „Powody do dumy i wstydu dla Polaków” (2010) wynika wiele interesujących wniosków, w tym jeden chyba dosyć oczywisty. Odpowiadając na pytanie dotyczącego tego, z czego Polacy jako ogół społeczeństwa mogą być dumni w pierwszej kolejności 51% z nas wskazuje tradycyjną polską gościnność. Nigdzie gościnność taka, jak u Polaka? Prawda czy fałsz?
Więcej...

CMOK ma sens czy to nonsens?

Zdjęcie do artykułu

Lada moment rozpoczynam spotkanie. Klient właśnie przyszedł. Miło z jego strony, bo jest bardzo punktualny. To mężczyzna w średnim wieku o przyjemnej aparycji, elegancki, zadbany. Powitał mnie standardowym „Dzień dobry”. Spodziewałam się, że uzupełni je podaniem dłoni, ale uczynił inny gest…
Więcej...

Ostatnio dodane komentarze